امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بنا به گفته معاون فرماندار اهر، بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری در نوبت ثبت جهانی قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه آرازبار (ارسباران) به نقل از خبرگزاری فارس از اهر، مدد سمندری ظهر امروز در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اهر اظهار داشت: متأسفانه با وجود اینکه مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ شهابالدین افتخار ارسباران و آذربایجان‌شرقی است و به عنوان فیروزه این منطقه تاریخی مطرح می‌باشد اما کم‌توجهی به این اثر بزرگ تاریخی و محوطه آن موجبات نارضایتی علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ و هنر منطقه را فراهم کرده است.

وی گفت: از ادارات مجاور در محوطه این مجموعه انتظار داریم با برنامه‌ریزی لازم ضمن جلوگیری از ساخت و ساز در محوطه بقعه شیخ شهابالدین طبق یک برنامه زمان‌بندی تلاش شود ادارات به محل‌های جدید انتقال و نسبت به رهاسازی محوطه این مجموعه فاخر تاریخی اقدامات اساسی صورت گیرد.

معاون فرماندار اهر با اشاره به اینکه این اثر تاریخی در نوبت ثبت جهانی قرار دارد امیدواریم با تدبیر و همراهی مردم و مسئولان شاهد آزادسازی محوطه و مرمت و بازسازی کامل قسمت‌هایی آسیب‌دیده باشیم.

سمندری به حصار خشتی این بقعه نیز اشاره کرد و افزود: این اثر تاریخی در نوع خود به عنوان یک اثر خشتی تاریخی بی‌نظیر است و انتظار داریم ادارات دخیل ضمن جمع‌آوری امکانات موجود در محوطه آن به آماده‌سازی جهت ثبت این اثر ارزشمند ملی کمک کنند.