توانمندی های کشاورزی منطقه آزاد ارس به نمایش گذاشته شد

نوشته شده توسط اميد محمدي. Posted in اخبار فروردین ماه 95 ارسباران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پتانسیل ها ، فرصتها و توانمندی های کشاورزی منطقه آزاد ارس در دومین نمایشگاه توانمندی های کشاورزی این منطقه به نمایش گذاشته شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، دومین نمایشگاه توانمندی های کشاورزی منطقه آزاد ارس که به مناسبت تعطیلات نوروز در جاده پارک کوهستان دایر است.
در این نمایشگاه عملکرد حوزه کشاورزی منطقه آزاد ارس تبیین می شود ضمن اینکه محصولات گلخانه ای به عمل آمده در این منطقه آزاد شامل خیار، گوجه فرنگی و توت فرنگی به همراه تجهیزات گلخانه ای، باغبانی و زراعت و نهاده های کشاورزی به نمایش درآمده است.
یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه توانمندی های کشاورزی ارس جذب سرمایه گذاران بخش کشاورزی است و به علاقه مندان به سرمایه گذاری در این حوزه علاوه بر اختصاص زمین با قیمت پایین و تقسیط طولانی مدت پرداخت مطالبات، معافیت های مالیاتی و بخشش حقوق گمرکی وفق قانون مناطق آزاد اعطاء می شود ضمن اینکه مشوق های جذابی در زمینه صادرات محصولات کشاورزی هم قابل ارائه است.
دومین نمایشگاه توانمندی های کشاورزی منطقه آزاد ارس تا پانزدهم فروردین سال جاری از ساعت 9 صبح تا 21 در محور پارک کوهستان جلفا آماده بازدید عموم است.
شایان ذکر است :50 درصد مجموع وسعت منطقه آزاد ارس که حدود 25 هزار هکتار را شامل می شود به حوزه کشاورزی اختصاص دارد که 190 هکتار در ارس به فضای گلخانه ای اختصاص دارد و در دو دشت گردیان و گلفرج با وسعتی حدود 2400 هکتار کار زراعت و باغبانی انجام می شود.