امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین نشست مدارس مروج سلامت در مرکز خداآفرین منطقه آزاد ارس برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرازبار و به نقل از پایگاه خبری ارس , روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، قائم مقام مدیرعامل منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین در این نشست با بیان اینکه جامعه سالم حاصل تفکر سالم و تفکر سالم در جسم سالم شکل می گیرد گفت: برای دستیابی به جامعه پویا و آرمانی باید افراد سالم را تربیت و پرورش داد و این مهم زمانی تحقق پیدا می کند که به موضوع سلامت و بهداشت با اهتمام و حساسیت بیشتری بنگریم.
ملکی نقش مدارس را به عنوان اولین کانون آموزش و تربیت انسان ها، در ترویج سلامت بسیار مفید خواند و تأکید کرد؛ مرکز خداآفرین منطقه آزاد ارس همیشه کمک حال و حامی مدارس محدوده خداآفرین بوده و در اجرای موفق طرح مدارس مروج سلامت نیز آماده کمک به آموزش و پرورش برای تحقق سلامت و ایجاد نشاط و شادابی برای دانش آموزان است.
وی در ادامه با تشریح حمایت های مرکز خداآفرین، از اختصاص یک میلیارد ریال برای مدارس داخل این محدوده خبر داد و افزود؛ ساماندهی محوطه مدارس، گاز رسانی مدارس، هوشمندسازی مدارس، بازدیدها و عقد تفاهم نامه برای رفع نیازهای عمرانی مدارس از جمله دیگر اقدامات این مرکز در مدارس است.
مدیر اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت سلامت در برنامه های این سازمان گفت؛ با حمایت های مدیرعامل منطقه آزاد ارس، محدوده خداآفرین منطقه آزاد ارس در کنار بحث ارتقای سلامت به عنوان منطقه سالم و ایمن نامگذاری شده و پس از تصویب هیأت مدیره، تا سال ۲۰۲۰ اجرا و این منطقه به عنوان یک محدوده پایلوت برای توسعه سلامت خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش منطقه آزاد ارس هم اجرای برنامه مروج سلامت را فرصت مناسبی برای حل مشکلات مدارس دانست و افزود؛ با آموزش مدیرانی که نقش کلیدی در ترویج سلامت دارند می توان به سلامت و نشاط دل خواه در مدارس دست یافت.
همچنین از ساخت دو واحد فضای آموزشی در محدوده خداآفرین شامل؛ یک باب مدرسه و یک باب هنرستان خبر داد.
رضاییان مدیرآموزش و پرورش شهرستان خداآفرین نیز در این نشست ضمن اشاره به مشکلات مدارس شهرستان از حمایت و کمک های منطقه آزاد ارس برای رفع مشکلات مدارس قدردانی کرد و آمادگی خود را برای همکاری در زمینه اجرای طرح مدارس مروج سلامت اعلام نمود.
همچنین در پایان این نشست از خانم عزیزی به عنوان کارشناس بهداشت محیط در اجرای مدارس مروج سلامت در مرکز خداآفرین قدردانی شد.