امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: سالانه با احتساب 140 تن گوشت بوقلمون تولیدی در واحدهای صنعتی و 200 تن در واحدهای بومی 340 تن گوشت بوقلمون در استان استحصال می شود.

غفور عبداللهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، افزود: 50 هزار قطعه بوقلمون هر ساله در استان پرورش می‌یابد.

وی با معرفی مراکز پرورش بوقلمون در استان تشریح کرد: دو واحد صنعتی پرورش بوقلمون در میانه و مرند و ایستگاه تحقیقاتی بوقلمون در خداآفرین در مجموع سه واحد تولید گوشت بوقلمون در آذربایجان شرقی استقرار یافته است.

عبداللهی با اشاره به ویژگی‌های گوشت بوقلمون ادامه داد: گوشت این پرنده حاوی هر دو نوع گوشت سفید و قرمز است، 65 درصد گوشت بوقلمون سفید و در ناحیه سینه و 35 درصد آن تیره و در ناحیه ران‌ها قرار دارد. گفتنی است که هر یک از این گوشت‌ها از نظر طعم و مزه با هم متفاوتند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: گوشت سینه و بال‌ها سفید و لذیذ و از نظر مزه شبیه گوشت گوساله است و گوشت قرمز آن که اغلب در ران‌ها یافت می‌شود، بسیار نرم و طعمی شبیه گوشت پرندگان وحشی یا شکاری را دارد.

وی از کم بودن ضایعات گوشت بوقلمون گفت و اظهار کرد: افزایش حجم توده گوشت قسمت‌های سینه و ران نسبت به حجم استخوان و در نتیجه ضایعات کمتر نسبت به گوشت‌های مشابه ویژگی برجسته بوقلمون است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی افزود: هرساله 12 هزار جوجه بوقلمون در ایستگاه تحقیقات بوقلمون تاتار و 36 هزار قطع در واحدای صنعتی و در مجموع 50-48 هزار قطعه بچه بوقلمون در استان تولید می‌شود.

عبداللهی با عنوان کردن میزان تخم تولیدی بوقلمون تاکید کرد: سالانه از هر بوقلمون ماده بومی 40 تخم حاصل می‌شود.