اخبار

ایستگاه تحقیقاتی بوقلمون در خداآفرین

نوشته شده توسط اميد محمدي. Posted in اخبار خرداد 92 ارسباران

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: سالانه با احتساب 140 تن گوشت بوقلمون تولیدی در واحدهای صنعتی و 200 تن در واحدهای بومی 340 تن گوشت بوقلمون در استان استحصال می شود.

غفور عبداللهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، افزود: 50 هزار قطعه بوقلمون هر ساله در استان پرورش می‌یابد.

وی با معرفی مراکز پرورش بوقلمون در استان تشریح کرد: دو واحد صنعتی پرورش بوقلمون در میانه و مرند و ایستگاه تحقیقاتی بوقلمون در خداآفرین در مجموع سه واحد تولید گوشت بوقلمون در آذربایجان شرقی استقرار یافته است.

عبداللهی با اشاره به ویژگی‌های گوشت بوقلمون ادامه داد: گوشت این پرنده حاوی هر دو نوع گوشت سفید و قرمز است، 65 درصد گوشت بوقلمون سفید و در ناحیه سینه و 35 درصد آن تیره و در ناحیه ران‌ها قرار دارد. گفتنی است که هر یک از این گوشت‌ها از نظر طعم و مزه با هم متفاوتند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: گوشت سینه و بال‌ها سفید و لذیذ و از نظر مزه شبیه گوشت گوساله است و گوشت قرمز آن که اغلب در ران‌ها یافت می‌شود، بسیار نرم و طعمی شبیه گوشت پرندگان وحشی یا شکاری را دارد.

وی از کم بودن ضایعات گوشت بوقلمون گفت و اظهار کرد: افزایش حجم توده گوشت قسمت‌های سینه و ران نسبت به حجم استخوان و در نتیجه ضایعات کمتر نسبت به گوشت‌های مشابه ویژگی برجسته بوقلمون است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی افزود: هرساله 12 هزار جوجه بوقلمون در ایستگاه تحقیقات بوقلمون تاتار و 36 هزار قطع در واحدای صنعتی و در مجموع 50-48 هزار قطعه بچه بوقلمون در استان تولید می‌شود.

عبداللهی با عنوان کردن میزان تخم تولیدی بوقلمون تاکید کرد: سالانه از هر بوقلمون ماده بومی 40 تخم حاصل می‌شود.