امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

 

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی گفت: اختصاص وام 20 میلیونی به زلزله‌زدگان ارسباران برای بازسازی مناطق زلزله‌زده با توجه به افزایش بهای مصالح ساختمانی، کفاف ساخت و ساز را نمی‌دهد.

الله‌وردی دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، گفت: امکاناتی که به مناطق زلزله‌زده اختصاص یافته است، پاسخگوی نیازهای مردم مناطق زلزله زده نیست.

وی با بیان این‌که «بنیاد مسکن به عنوان یکی از بخش‌های ستاد مدیریت بحران در مناطق زلزله‌زده عملکرد مطلوبی داشته است» گفت: در بخش تامین زیرساخت‌های آبرسانی، گازرسانی و اجرای طرح‌های هادی روستایی، فعالیت‌های مطلوبی در این مناطق صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: در بیش از 95 درصد از ساختمان‌های ساخته شده در مناطق زلزله‌زده، صرفا شاهد اسکلت‌بندی و ساخت دیواره‌های خانه هستیم که به عبارتی فقط به عنوان جان پناه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نماینده مردم ورزقان با بیان این‌که «در زندگی روستایی حیاط خانه به عنوان یکی از عناصر اصلی در بافت مسکن است» گفت: متاسفانه در مناطق زلزله‌زده ارسباران توجه چندانی به ساخت دیواره‌های حیاط منازل مسکونی روستاییان نشده است.

وی مدعی شد: از مجموع 91 روستای شهرستان ورزقان، قریب به 15 روستا، هیچ‌گونه اقدامی جهت بازسازی‌شان صورت نگرفته و روستاییان اکثرا در خانه‌های مخروبه و ترک خورده ساکن هستند.