اخبار

سالروز حضور مقام معظم رهبری در روستای زلزله زده اورنگ اهر گرامی داشته شد

نوشته شده توسط قره داغ امیدی. Posted in اخبار زمین لرزه مرداد1391 منطقه ارسباران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ربه گزارش ایرنا، 26 مردادماه سالروز حضور مقام معظم رهبری در روستای اورنگ شهرستان اهر در پی وقوع زلزله غمناک 21 مرداد سال 91 شهرستان های اهر،هریس و ورزقان است که برای دلجویی و بازدید از روند کمک رسانی به مردم به مناطق زلزله زده سفر کردند.
حضور رهبری در چنین روزی، التیام بخش آسیب دیدگان از زلزله شد و آنان را به آینده امیدوارتر کرد.
بر این اساس سالروز حضور مقام معظم رهبری در روستای اورنگ با حضور با شکوه مردم و جمعی از اعضای ستاد اجرایی نهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران و فرماندار شهرستان اهر و جمعی از مسوولان ادارات گرامی داشته شد .
سفر رهبر معظم انقلاب به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی در مرداد سال 91 چنان تاثیری در روحیه مردم گذاشت که زلزله زدگان داغ دیده که خانواده خود را از دست داده بودند تسکین یافته و خود به صورت فعالانه نسبت به روند امداد رسانی مشارکت کردند .
در زلزله 6.2 ریشتری 21 مرداد سال 91 شهرستان های اهر ،هریس و ورزقان حدود 300 نفر کشته و دو هزار نفر زخمی شدند و بیش از 18 هزار واحد مسکونی و 20 هزار واحد دامی آسیب دید .
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، اجرای نمایش ' جلال رئیسی' در موضوع زندگی شهید جلال رئیسی که به صورت مستند کارگردانی شده از جمله بخش های مراسم گرامی داشت سالروز ورود رهبر معظم انقلاب به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی بود .
این نمایش به کارگردانی و نویسندگی رادمنش از جمله نمایش های خیابانی راه یافته به بخش مسابقه نهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران است .
نهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران در دو بخش صحنه ای و خیابانی با هدف تحقق شعار امسال به نام سال 'دولت و ملت، همدلی و همزبانی' و نیز با توجه به اعلام سال 94 به عنوان 'سال تئاتر' توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و برای تحقق سیاست های راهبردی وزارت ارشاد در جهت رشد فرهنگ و سنن و آداب و رسوم بومی، در حال برگزاری است.