امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
اهر - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اهر، از وجود ۳۹۷ موقوفه در شهرستان های اهر و هوراند خبر داد.

علی احمد زاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از موقوفه ۳۹۷ موقوفه موجود در شهرستان های اهر و هوراند، ۳۴۶ مسجد و ۵۱ موقوفه دارای در آمد با ۱۰۷ رقبه هستند که در این میان ۱۰ مورد بقعه و امام زاده نیز در شهرستان اهر واقع شده و سه مورد از آنها دارای درآمد بوده و امسال نیز بنای دو امام زاده این شهرستان به لحاظ فرسوده بودن بازسازی شده است و در آینده نسبت به تعمیر بنای سایر امام زادگان نیز اقدام خواهد شد.  

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ مورد وقف جدید در شهرستان اهر ثبت شده است، افزود: ارزش این وقف های ثبت شده در حدود ۱۰ میلیارد ریال است که با نیات خیری چون احسان حضرت رقیه (س) و حضرت زینب (س)، خانه سالمندان، خدمات عمومی از قبیل گورستان ها، توسعه و احداث مساجد وقف شده اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اهر خاطر نشان شد: کمک به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت، کمک به بیماران، اطعام و احسان، تعزیه داری، کمک به مستمندان، مسابقات قرآنی، ختم قرآنی و غیره از اهم نیات موقوفات شهرستان اهر بشمار می رود.

وی همچنین با اشاره به وجود ۳۴۶ مسجد در اهر و هوراند گفت: با توجه به اینکه در جریان زلزله سال ۹۱ ارسباران، بیشتر مساجد روستایی و شهری واقع در شهرستان اهر آسیب دیده و نیاز به تعمیر دارد، اعتبارات اختصاص یافته برای تعمیر مساجد آسیب دیده کافی نبوده و نیاز به منابع بیشتری است که امیدواریم مسئولان در این زمینه عنایت ویژه ای داشته باشند.

احمدزاده در پایان با بیان اینکه برابر اطلاعات واصله در شهرستان اهر سالانه ۱۴۰ هزار تن میوه قابل نگهداری در سردخانه تولید می شود، اظهار داشت: به همین منظور اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اهر اقدام به ایجاد سردخانه ۱۰ هزار تنی به صورت فریون اتمسفری کرده است.