اخبار

حمایت ویژه منطقه آزاد ارس از سرمایه گذاران حوزه گردشگری

نوشته شده توسط اميد محمدي. Posted in Uncategorised

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عرب باغی: حمایت ویژه منطقه آزاد ارس از سرمایه گذاران حوزه گردشگری / استانداردسازی خدمات حرف اول رونق اقتصاد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در آئین افتتاح دو باب مجموعه گردشگری هتل و رستوران گفت: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و اقامتی در ارس از الزامات توسعه این منطقه است و در این زمینه از سرمایه گذاران این حوزه حمایت ویژه و حداکثری خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس محسن خادم عرب باغی با بیان اینکه جایگاه منطقه آزاد ارس در معادلات کشور معلوم است و لازم است تلاش همگانی برای توسعه سریعتر فعالیت های اقتصادی انجام گیرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از افتتاح پروژه های حوزه گردشگری در ارس گفت: ارس با مزیت های فراوان و کم نظیر برای توسعه فعالیت های اقتصاد محور منطقه ای مناسب برای رونق تجارت، صنعت، تولید، صادرات و گردشگری است و در این بین زیرساخت های حوزه گردشگری اهمیت فراوانی برای شتاب سرمایه گذاری ها و جلب رضایت گردشگران و سرمایه داران دارد.

عرب باغی وجود اماکن اقامتی استاندارد را لازمه توسعه همه جانبه دانست و افزود: کشورهای توسعه یافته با فراهم کردن خدمات نوین گردشگری و رفاهی و سیاحتی برای گردشگران خارجی میزان قابل توجهی از درآمد خود را از محل گردشگری تامین کرده و برای توسعه و آبادانی بیشتر و جلب رضایت بیش از پیش مسافران هزینه می کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس تاکید کرد: ارایه خدمات کیفی و آموزش صاحبان صنعت های مرتبط با گردشگران و سرمایه گذاران در منطقه آزاد ارس مهم بوده و برای نهادینه سازی این امر برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است، چرا که امروزه استانداردسازی و رعایت استانداردهای جهانی در هر صنعتی حرف اول رونق اقتصاد است.

محسن خادم عرب باغی بر لزوم شتاب بیش از پیش در احداث پروژه های عمرانی و رفاهی و مراکز خرید در ارس تاکید کرد و گفت: سرمایه گذاری های با ارزش افزوده بالا مورد حمایت قطعی منطقه آزاد ارس خواهند بود.

عرب باغی رودخانه ارس را یکی از جاذبه های گردشگری و مزیت های کم نظیر برای رونق اقتصاد و کشاورزی استان آذربایجان شرقی یاد کرد و گفت: متاسفانه تاکنون فقط شعارهایی از زیبایی های کرانه ارس در اذهان مردم نقش بسته است. وی افزود: خاک زرخیز، آب فراوان و مردمی باغیرت سرمایه های این منطقه زیبا برای رونق فعالیت های اقتصادی است و ما برای بهره بردای از این موهبت الهی برنامه ریزی های لازم را انجام می دهیم.

گفتنی است صبح امروز با حضور رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، فرماندار شهرستان جلفا و جمعی از مدیران و مسولان استانی و شهرستانی هتل آلتین ارس و رستوران دومینو در مرکز شهر جلفا افتتاح و به بهره برداری رسید.