اخبار

عملیات اجرایی تله کابین کلیبر آغاز شد

نوشته شده توسط اميد محمدي. Posted in اخبار خرداد 89 ارسباران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خبرنگار مهر در کلیبر، ارسلان فتحی پور پیش از ظهر یکشنبه در بازدید از منطقه نمونه گردشگری علی آباد هوراند گفت: تله کابین کلیبر که بدنبال حضور معاون اول رئیس جمهور در همایش منطقه خداآفرین کلیبر و طی توافقنامه با سازمان بازنشستگی کشور، شرکت آتیه صبا و پرشین گلف به صورت کنسرسیوم از سوی این سازمانها اجرا می شود، احداث می شود.

وی تصریح کرد: این مجموعه یکی از پروژه های مهم گردشگری استان به شمار می آید که برای اولین بار در شمالغرب کشور در شهرستان کلیبر ایجاد می شود.

فتحی پور با تاکید بر گسترش صنعت گردشگری در ارسباران به عنوان زیربنای توسعه منطقه اظهار داشت: بالغ بر هزار میلیارد ریال در حوزه گردشگری شهرستان کلیبر با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد مناطق نمونه گردشگری در کلیبر، هوراند و خداآفرین. ایجاد تله کابین، پارک ابی، دهکده های توریستی و کمپینگ های گردشگری هزینه می شود.

فتحی پور همچنین گفت: در سال جاری در منطقه نمونه گردشگری هوراند که از مصوبه های سفر سوم ریاست جمهوری به آذربایجان شرقی است دو میلیارد ریال در ایجاد زیرساختهای گردشگری هزینه می شود.

نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس با اشاره به تصویب مناطق نمونه گردشگری قلعه دره سی کلیبر، علی آباد هوراند، فندقلوی اهر، کرانه رود ارس خداآفرین، آبگرم متعلق از سازمان میراث فرهنگی خواست با بسیج امکانات و اختصاص اعتبارات لازم در شناسنامه دار کردن این مناطق و تمهیدات جانبی در جهت رونق این مناطق اقدام جدی به عمل آورد.

فتحی پور گفت: به رغم اینکه منطقه هوراند به آبش احمد، خداآفرین در کمربند گردشگری منطقه ارسباران واقع شده و سالانه پذیرای هزاران گردشگر است که متأسفانه به علت فقدان راه مناسب که هم اکنون به صورت راههای روستایی است. جوابگوی ترافیک جاده ای و امنیت جانی گردشگران نیست.

وی از مسئولان ذیربط خواست در جهت رضایتمندی مردم منطقه و رونق گردشگری که ارتباطات یکی از زیرساختهای اصلی این صنعت است جاده های اهر - هوراند و اهر - آبش احمد به جاده اصلی تبدیل کنند.

وی گفت: عملیات مطالعاتی این پروژه آغاز شده که امیدواریم با تسریع در عملیات مطالعاتی و اختصاص اعتبارات لازم شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

فتحی پور در ادامه با اشاره به استعداد بالقوه بخش کشاورزی و باغی هوراند تسریع در اجرای سد علی آباد را از خواسته های بحق و نیازهای ضروری اهالی این منطقه برشمرد و افزود: فاز اول عملیات مطالعاتی به اتمام رسیده و فاز دوم این طرح نیز به اتمام می رسد و در پایان سال جاری عملیات اجرایی این پروژه آغاز می شود که با اجرا شدن این سد شاهد تأمین آب کشاورزی و آب شرب منطقه هوراند خواهیم بود.