اخبار

شهرستان کلیبر محور جذب علاقمندان به طبیعت گردی است

نوشته شده توسط اميد محمدي. Posted in اخبار خرداد 89 ارسباران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ارسباران و کلیبر را محور طبیعت گردی منطقه دانست.

به گزارش خبرنگار مهر در کلیبر، سیدرضا موسوی پیش از ظهر شنبه در همایش توسعه و سرمایه گذاری شهرستان کلیبر و بخش خداآفرین گفت: وجود جنگلهای انبوه و منحصر به فرد ارسباران، جاذبه های طبیعی، بناهای تاریخی، و مردمانی مهمان نواز از مهمترین جاذبه های این منطقه می باشد.

موسوی به اقدامات انجام گرفته در سالهای اخیر برای جذب گردشگران مختلف به منطقه اشاره کرد و گفت: ساخت و تجهیز زیرساختهای گردشگری، توجه ویژه به مناطق نمونه و روستاهای هدف گردشگری و معرفی منطقه موجبات رشد حضور گردشگران مختلف منطقه را فراهم آورده است.

به گفته معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور توجه جدی تر به مقوله گردشگری و سرمایه گذاری می تواند موجب رشد و توسعه همه جانبه منطقه گردد و کلیبر توانمندی و پتانسیل این توجه را دارد.

تراب محمدی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز ابراز امیدواری کرد اقدامات دولت بتواند موجب رشد و گسترش فعالیت های حوزه گردشگری و جلب توجه و همکاری سرمایه گذاران گردد.

به گفته محمدی، شهرستان زیبا و تاریخی کلیبر می تواند با تحقق برنامه ریزی های انجام گرفته، به قطب مهم و موثری در زمینه گردشگری به خصوص طبیعت گردی تبدیل شود.

همایش توسعه و سرمایه گذاری شهرستان کلیبر و بخش خداآفرین با حضور محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهوری، وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در این شهرستان در حال برگزاری است.