امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اینجا روستایی در مرزهای شمال غرب کشور است؛ روستایی که طلیعه صبح برای برخی از اهالی آن زمان خروج دام و برای برخی دیگر زمان آغاز فعالیت های گمرکی و توسعه صنعت گردشگری است.

معافیت مالیاتی در فعالیت های گمرکی و سود بازرگانی، این روستای 2 هزار نفری را به مرادی برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی تبدیل کرده است.
وجود شهرک صنعتی با مزایای قانونی برای سرمایه گذاری تجربه صنعتی شدن جوامع سنتی را در جای جای جهان تداعی می کند.
اینجا گوشه ای از بهشت گمشده ایران زمین با هوایی معتدل در ساحل رودی خروشان و دریاچه سدی مخزنی است که سایه درختان در هم تنیده جنگل های ارسباران را لمس کرده است.
مجتمع تفریحی و گردشگری ساحل این دریاچه با چشم اندازی رو به توسعه، ماهیگیری با قلاب و قایقرانی در آب های آرام را به اهالی و مسافران هدیه می دهد.
این روستا و دریاچه چشم نوازش با وجود امنیتی مثال زدنی، مرکزی برای اردوهای تیم ملی قایقرانی در آب های آرام است تا بانوان ملی پوش کشور در این مکان رویایی آرامش روستا را در کنار امکانات مدرن تجربه کنند.
پارک 'ساریجالو' در نزدیکی این روستا با اتاق ها و آلاچیق هایی برای اقامت گردشگران، منظره ای رو به دریاچه ای آرام و کشور همسایه در آن سوی دریاچه دارد.
کوه های سر به فلک کشیده این روستا در بسیاری از ایام پیراهن سرسبزی بر تن دارد و حیات وحش کم نظیرش، باغ وحشی طبیعی و بکر برای گردشگران منطقه است.
قسمت شرقی و مرتفع روستا میزبان همیشگی اهالی چهار روستای همسایه در ساختمان های ویلایی هم شکل و کم نظیر است که طی سال های اخیر و در پی آبگیری سد به این روستا مهاجرت کردند.
قسمت غربی روستا نیز با دیوارهای خشتی و مسجدی آجری بافت قدیمی خود را حفظ کرده و میزبان بسیاری از آیین های فرهنگی در مناسبت های مختلف است.
اینجا روستای 'جانانلو' از توابع شهرستان خداآفرین در آذربایجان شرقی است؛ این روستا تنها به این دلیل شاهد تعامل سنت و مدرنیته است که محدوده منفصل سه منطقه آزاد ارس با کاربری گردشگری در این روستا قرار دارد و مدیریت منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین توسعه صنعت و گردشگری را در دستور کار دارد.
جانانلو، روستایی عجین شده با سنت و تجدد در کناره رودخانه پرآب و مرزی ارس است که با تبریز مرکز آذربایجان شرقی حدود 210 کیلومتر فاصله دارد و حضور در آن، زیبایی های زندگی سنتی و مدرن را یکجا به گردشگران و فعالان اقتصادی هدیه می دهد.
منبع : خبرگزاری ایرنا در تبریز