اخبار

نماينده اهر: ايجاد موزه عشاير در ارسباران ضروري است

نوشته شده توسط اميد محمدي. Posted in اخبار نيمه اول سال 1386

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تبريز خبرگزاري جمهوري اسلامي ۸۶/۰۵/۱۳
نماينده مردم اهر و هريس در مجلس شوراي‌اسلامي ايجاد موزه عشاير در منطقه ارسباران را ضروري خواند. ولي‌الله ديني روز شنبه درگفت وگو باخبرنگارايرنا افزود: ايجاد اين موزه به گردشگران امكان آشنايي با آداب، سنن و خدمات اين قشر زحمتكش را فراهم ساخته و به تكميل شدن جاذبه‌هاي گردشگري منطقه كمك خواهد كرد. وي، وجود
۳۹
هزار نفر جمعيت عشايري در شهرهاي اهر و كليبر را يكي از شاخصه‌هاي جذب گردشگري براي آگاهي از زندگي عشايري و فرهنگ و سنن اين قشر از جامعه دانست.
ديني، راه‌اندازي موزه عشاير و نمايشگاه دايمي محصولات صنايع دستي در منطقه را فرصت مناسبي براي آشنايي گردشگران و بازديدكنندگان با صنايع دستي توليدي دانست و افزود: هم‌اكنون به علت نبود اين امكان صنايع توليدي عشاير منطقه توسط واسطه‌ها و دلالان با نازل‌ترين قيمت خريداري و در اغلب مواقع به خارج از كشور صادر مي‌شود. گليم، جاجيم، فرش، ورني، جوراب‌هاي پشمي از جمله محصولات توليدي دستي منطقه ارسباران مي‌باشد.
اين منطقه به ويژه شهرستانهاي اهر و كليبر با دارا بودن اقليم متنوع، مراتع و جنگل‌هاي سرسبز، كوه‌هاي مرتفع، دامنه‌هاي زيبا، آب و هواي دلنشين، تنوع گياهي و جانوري محلي مناسب براي استراحت گردشگران مي‌باشد.