امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تبريز خبرگزاري جمهوري اسلامي ۸۶/۰۵/۱۳
نماينده مردم اهر و هريس در مجلس شوراي‌اسلامي ايجاد موزه عشاير در منطقه ارسباران را ضروري خواند. ولي‌الله ديني روز شنبه درگفت وگو باخبرنگارايرنا افزود: ايجاد اين موزه به گردشگران امكان آشنايي با آداب، سنن و خدمات اين قشر زحمتكش را فراهم ساخته و به تكميل شدن جاذبه‌هاي گردشگري منطقه كمك خواهد كرد. وي، وجود
۳۹
هزار نفر جمعيت عشايري در شهرهاي اهر و كليبر را يكي از شاخصه‌هاي جذب گردشگري براي آگاهي از زندگي عشايري و فرهنگ و سنن اين قشر از جامعه دانست.
ديني، راه‌اندازي موزه عشاير و نمايشگاه دايمي محصولات صنايع دستي در منطقه را فرصت مناسبي براي آشنايي گردشگران و بازديدكنندگان با صنايع دستي توليدي دانست و افزود: هم‌اكنون به علت نبود اين امكان صنايع توليدي عشاير منطقه توسط واسطه‌ها و دلالان با نازل‌ترين قيمت خريداري و در اغلب مواقع به خارج از كشور صادر مي‌شود. گليم، جاجيم، فرش، ورني، جوراب‌هاي پشمي از جمله محصولات توليدي دستي منطقه ارسباران مي‌باشد.
اين منطقه به ويژه شهرستانهاي اهر و كليبر با دارا بودن اقليم متنوع، مراتع و جنگل‌هاي سرسبز، كوه‌هاي مرتفع، دامنه‌هاي زيبا، آب و هواي دلنشين، تنوع گياهي و جانوري محلي مناسب براي استراحت گردشگران مي‌باشد.