امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
قائم مقام صنايع و معادن آذربايجان شرقي: كمتر از يك درصد واحدهاي توليدي و صنعتي آذربايجان شرقي در اهر قرار دارد‌

خبرگزاري فارس: قائم مقام صنايع و معادن آذربايجان شرقي گفت: تنها كمتر از يك درصد واحدهاي توليدي و صنعتي استان در اهر قرار دارد.


به گزارش خبرگزاري فارس از اهر، مسعود اسكندري عصر امروز در جمع سرمايه‌گذاران طرح‌هاي توليدي خدماتي اين شهرستان اظهار داشت: نبود زيرساخت‌هاي مناسب و عدم ارائه تسهيلات بانكي كم‌بهره و ساير اقدامات تشويقي در مناطق محروم موجب شده سرمايه‌گذاران بخش صنعت و معدن رغبتي براي سرمايه‌گذاري در اين بخش نداشته باشند.
وي گفت: زماني كه اعتبارات و تسهيلات بانكي مراكز استان‌ها و شهرستان‌ها با مناطق محروم و دورافتاده مساوي باشد قطعاً سرمايه‌گذاري و ايجاد طرح‌هاي توليدي و اشتغالزا در شهرك‌هاي صنعتي مركز استان توسعه مي‌يابد.
قائم مقام صنايع و معادن آذربايجان شرقي تأكيد كرد: بايد با راهكارهاي مناسب و شناسايي استعدادها و ظرفيت‌هاي بالقوه همچنين تشكيل ستادهاي حمايتي ويژه، قابليت‌هاي منحصر به‌فردي كه اين منطقه در برخي زمينه‌ها از جمله گردشگري، معدن و صنايع تبديلي و غيره دارد را براي سرمايه‌گذاران بازگو كنيم.
اسكندري در ادامه اظهار داشت: سرمايه‌گذاري در هر يك از مناطق استان بايد داراي توجيه اقتصادي و مزيت‌هاي ويژه باشد تا سرمايه‌گذار با لحاظ كردن اين مزيت‌ها در آن منطقه سرمايه‌گذاري كند.
وي گفت: وقتي به صنعت باسود 12 درصد وام مي‌دهيم و زماني كه با مشكلي مواجه شد و نتوانست وام‌هاي خود را پرداخت كند، شش درصد براي ديركرد وام‌هاي معوقه بايد پرداخت كند، قطعاً اين توليدي در آينده با مشكل مواجه مي‌شود كه بايد در اين خصوص راهكاري مناسب در راستاي حمايت از توليد و اشتغال فراهم شود.
اسكندري تأكيد كرد: در صنعت سود 20 درصد با هزينه و ساير موارد و مشكلاتي كه گريبانگير صنعت است محقق نشده و بايد مسئولان دست‌اندركار و برنامه‌ريزان به فعالان صنعت و معدن كه هم اكنون تلاشگران عرصه‌هاي توليد و سازندگي هستند، عنايت ويژه داشته و در حل مشكلات اين عزيزان تلاش كنند.
وي افزود: منطقه ارسباران و شهرستان اهر نيز به دليل اينكه يكي از شهرهاي پرجمعيت و تاريخي استان است، همگام با توسعه در ساير بخش‌ها، در بخش صنعت و معدن و طرح‌هاي توليدي و اشتغالزا رشد مناسبي نداشته و يكي از شهرهايي است كه كم‌ترين واحدهاي توليدي و اشتغالزا در آن استقرار دارند.
قائم مقام صنايع و معادن آذربايجان شرقي در ادامه تأكيد كرد: اگر تدابير مناسبي براي جذب سرمايه‌گذاري با اعطاي وام‌ها، تسهيلات حمايتي، تخفيف مالياتي، اعطاي زمين، تخصيص زمين و غيره، صورت بگيرد، ميل به سرمايه‌گذاري در اين مناطق بيشتر مي‌شود.
وي تحقق اين امر را در گرو حمايت و همت عمومي تمام ادارات و دستگاه‌هاي مرتبط با اشتغال و صنعت برشمرد و خواستار تلاش همگاني در اين زمينه شد.