موزه‌ها باید در مسیر تورهای گردشگری قرار گیرند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در بازدید از موزه ملی آذربایجان تأکید کرد که موزه‌ها باید در مسیر تورهای گردشگری قرار گیرند و معرفی شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ارسباران (آرازبار) به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، علی‌اصغر مونسان در بازدید از موزه ملی آذربایجان در شهر تبریز  بر معرفی موزه‌ها تأکید کرد و گفت: «استفاده از روش‌های نوین در موزه های کشور باید مورد توجه قرار گیرد

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با همراهی محمدرضا نعمت‌زاده رئیس افتخاری رویداد بین‌المللی «تبریز۲۰۱۸»، مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی و مرتضی آبدار مدیرکل میراث‌فرهنگی استان از این موزه بازدید کرد.

موزه آذربایجان یکی از موزه‌های مادر کشور است که آثاری از سایت‌های تاریخی سراسر کشور را در خود جای داده است‌.

آثاری از تپه‌های اسماعیل آباد، شهر سوخته، آثار تاریخی ۷ و ۴ هزار ساله در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حاشیه بازدید از موزه ملی آذربایجان در دفتر یادبود این موزه نوشت: «بازدید از موزه ملی تبریز موجب فخر و مباهات است. آثار گران‌بها و مفاخر میراث‌فرهنگی‌ و تاریخی کشور عزیزمان نشان از فرهنگ و تمدن دیرینه و اصالت فرهنگی مردمانی دارد که تاریخ‌ساز بوده‌اند و همیشه صلح و دوستی را برای انسان‌ها و جهانیان به ارمغان آورده‌اند.

آرزوی پیشرفت هرچه بیشتر این ملت و کشور را از خداوند منان دارم

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همچنین از کارگاه فرش دستبافت تبریز بازدید کرد