ما نیز مانند مشهد از دولت اعتبار می‌خواهیم

نوشته شده توسط اميد محمدي. Posted in اخبار پاییز 1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهردار تبریز گفت: همانطور که سال ۲۰۱۶ برای مشهد دو هزار میلیارد ریال کمک شد و اعتباراتی برای مترو قم تخصیص یافت، ما نیز انتظار داریم از طرف دولت برای تبریز ۲۰۱۸ کمک شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج شهین باهر صبح امروز در دوازدهمین جلسه ستاد استانی تبریز ۲۰۱۸ که با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی برگزار شد، گفت: شهرداری در دو موضوع می‌خواهد فعالیت کند که یکی کالبد شهر و دیگری امورات فرهنگی و تبلیغی است.

وی درباره برنامه‌های تعریف‌شده توسط شهرداری تبریز برای «تبریز ۲۰۱۸» تشریح کرد: تعریف پنج مسیر گردشگری، اتصال خانه‌های تاریخی به یکدیگر، اصلاح مناطق تاریخی تبریز، کف‌سازی و سنگ‌فرش نقاط مختلف، اصلاح تابلوهای راهنمایی پیاده و ترافیک، احداث سرویس‌های مدرن، طراحی و ساخت المان‌های پایتختی تبریز در طول تاریخ خود و بهره‌برداری از مرکز همایش‌های بین‌المللی از جمله اقدامات شهرداری برای این رویداد است.

وی همچنین اضافه کرد: ایجاد موزه مشاغل بازار بزرگ تبریز که در اوایل سال افتتاح گردید، تخصیص زمین برای احداث پارک ملل، ایجاد تسهیلات لازم برای نوسازی ورودی‌های شهر، بهره‌برداری از مقبره‌الشعرا و احیا بازار بزرگ تبریز از جمله مواردی هستند که در اولویت اقدامات شهرداری قرار دارند.

شهین باهر تاکید کرد: مشکلات موجود در حوزه اعتبارات را از طریق شهرداری جبران می‌کنیم ولی برای تکمیل این پروژه‌ها نیازمند اعتبار و کمک مالی هستیم و همانطور که سال ۲۰۱۶ دو هزار میلیارد ریال به مشهد کمک شد و اعتباراتی برای مترو قم تخصیص یافت، ما نیز انتظار داریم برای تبریز ۲۰۱۸ از طرف دولت کمک شود.

شهردار تبریز اعلام کرد: در کنار این موضوعات یک‌سری درخواست‌های غیرمادی هم داریم که افتتاح دو کنسولگری آلمان و عراق در تبریز با توجه به اینکه در گذشته هفت کنسولگری در تبریز داشتیم از جمله این‌هاست.

ایجاد دو خط پروازی به روسیه و اروپا، امکان استفاده از تاکسی و اتوبوس با پلاک منطقه آزاد ارس در تبریز از جمله درخواست‌های شهردار تبریز از مسئولان استانی و کشوری بود.