وظایف ذاتی خود را به حساب تبریز ۲۰۱۸ نگذاریم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از کم‌کاری دستگاه‌ها در قبال تبریز ۲۰۱۸ انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهاب‌الدین بیمقدار صبح امروز در دوازدهمین جلسه ستاد استانی تبریز ۲۰۱۸ که با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی برگزار شد، بیان کرد: برنامه‌هایی که در جلسات مختلف با عنوان تبریز ۲۰۱۸ ارائه می‌شوند، جزو وظایف ذاتی دستگاه‌ها هستند و نباید آنها را به حساب تبریز ۲۰۱۸ بگذاریم.

وی ادامه داد: همچنین برنامه‌هایی که به مناسبت تبریز ۲۰۱۸ ارائه می‌شوند، باید زمانبندی داشته و با جزئیات بررسی شوند.

بیمقدار درباره مشکلات مختلف در حوزه تبریز ۲۰۱۸ عنوان کرد: من به عنوان نماینده مردم تبریز نمی‌دانم مجری مستقیم این رویداد گردشگری دقیقا کیست و مطالبه‌هایمان را باید دقیقا با کدام دستگاه درمیان بگذاریم. همچین برنامه‌های فرهنگی ارائه شده توسط شهرداری تبریز بنظر عملیاتی نمی‌آید.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما نمی‌دانیم دولت قصد دارد به مناسبت این رویداد کدام نقاط تاریخی را مرمت کند. درمورد اعتبار مرمت نیز با دستور استاندار آذربایجان شرقی بانک‌ها به راحتی می‌توانند به بخش‌های خصوصی وام دهند تا مشکلی در این‌باره نداشته باشیم.

وی عدم آموزش کافی جهت میزبانی در تبریز ۲۰۱۸ را از جمله کمبودهای این حوزه دانست و بیان کرد: تورگردانان، رانندگان تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها، مردم و... باید آموزش ببینند که با گردشگران چگونه باید برخورد کنند.

بیمقدار با انتقاد از نادیده گرفته‌شدن نقش دانشگاه‌ها در طراحی برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ اظهار کرد: ما جوانان دانشگاهی و نخبه بسیاری داریم که متاسفانه از فکر و ایده آنان استفاده نشده است. البته نقش تجار، واحدهای تولیدی، شرکت‌های حمل و نقل نیز در این رویداد نادیده گرفته شده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن برشمردن عدم تولید محتوا کافی در مورد تبریز درسطح جهانی، تاکید کرد: ما موسیقی فاخری داریم اما متاسفانه حتی در رستوران‌های ما اجازه این را نمی‌دهند که موسیقی اصیل ما به صورت زنده اجرا شود و همه این‌ها در عدم موفقیت تبریز در سال ۲۰۱۸ تاثیراتی خواهد داشت.