افتتاح مدرسه روستای یاورکندی شهرستان اهر

نوشته شده توسط اميد محمدي. Posted in اخبار پاییز 1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اهر - مدرسه سه کلاسه خیرساز با اعتبار ۱۶۰ میلیون تومانی در روستای یاورکندی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر شجاعی مدیر آموزش و پرورش اهر عصر امروز چهارشنبه در مراسم افتتاح مدرسه سه کلاسه روستای یاورکندی با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز شهرستان اهر در تهران، اظهار داشت: در طی این جشنواره خیرین متعهد شدند تا در روستاها و شهر اهر مدرسه احداث کنند و مدرسه روستای یاورکندی جزو تعهدات خیرین در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز شهرستان اهر است.

وی افزود: عملیات اجرایی مدرسه سه کلاسه روستای یاورکندی از تیرماه سال جاری آغاز شد و بیست روز می‌شود که دانش آموزان در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش اهر بابیان اینکه مدرسه قبلی روستای یاورکندی که در سال ۹۱ در جریان زلزله دچار آسیب‌دیدگی شده بود ولی بنا به‌ضرورت ناچاراً مجبور به استفاده از مدرسه مخروبه بودیم، گفت: خوشبختانه با حمایت‌های خیرین مدرسه‌ساز و عنایات دولت تدبیر و امید رفته‌رفته مدارس تخریبی و فرسوده بازسازی و مقاوم‌سازی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه دانش آموزان ۳۵ روستا در شهرستان اهر در کانکس تحصیل می‌کنند، یادآور شد: خوشبختانه با حمایت خیرین بازسازی بخشی از مدارس روستایی فاقد مدرسه ایمن و کانکسی شروع‌شده و مابقی مدارس روستایی که دانش آموزان در کانکس تحصیل می‌کنند بنا به شرایط ضرورت دارد تا مدارس دائم را جایگزین مدارس کانکسی کنیم.