جشنواره زمستانی برای رونق بازار ارس برگزار می شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در همایش کاسبان امین، از برگزاری جشنواره زمستانی ارس برای رونق بازار این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ارسباران (آرازبار) به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی، افزود: در روزهای گذشته، جلسات هماهنگی مستمر برای برگزاری جشنواره و رفع رکود نسبی بازار برگزار شده است.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقده با راه آهن جمهوری اسلامی ایران، خدمات قطار چارتر رفت و برگشت تبریز - جلفا، همانند سال های گذشته ارائه خواهد شد.

عرب باغی خاطرنشان کرد: همچنین برنامه های جانبی از جمله برنامه های هنری نیز در این زمینه پیش بینی شده است و به زودی جشنواره زمستانی در منطقه آزاد ارس با برنامه های جذاب و ویژه برگزار می شود.

وی در ادامه گفت: آماده دریافت نظرات و پیشنهادهای اصناف و بازاریان ارس را هستیم و برنامه های جشنواره ای رونق بازار ارس را بر اساس نظرات فعالان این عرصه انجام خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: درستکاری در تجارت و تولید، در نهایت می تواند به توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور منجر شود و ارزش های مذهبی و آرمان های انقلابی می تواند به این وسیله به راحتی به کشورهای دیگر تسری پیدا کند.

وی با بیان اینکه رعایت نکردن تقوا و صداقت در کار یکی از دلایل مهم از دست دادن بازارهای صادراتی ایران است، تصریح کرد: خوشبختانه امروزه با تلاش برای فرهنگ سازی اصول و ارزش ها و رعایت استانداردها در صدد فتح دوباره بازارهای کشورهای همسایه هستیم.

عرب باغی کسب سود به هر طریق را عامل فساد دانست و افزود: برکت در تجارت با کسب رضایت مردم و رضایت خداوند ممکن می شود.

وی اظهار کرد: تجارت در ارس منجر به اشتغال بالایی شده است و اینکه نگاه انتقادی به گسترش تجارت در ارس داشته باشیم، منصفانه نیست.

گفتنی است، همایش کاسبان امین به مناسبت هفته بسیج و با حضور اصناف، کسبه و فعالان حوزه تولید و تجارت در منطقه آزاد ارس برگزار شد.