فرماندار اهر: انتظار تصویب طرح گردشگری شمال آذربایجان شرقی را داریم

نوشته شده توسط اميد محمدي. Posted in اخبار پاییز 1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ارسباران (آرازبار) به نقل از ایرنا، زاهد محمودی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب و نهمین نمایشگاه مطبوعات تبریز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به موقعیت شهرستان اهر به عنوان مهد فرهنگ، هنر و ادب در استان خاطر نشان کرد: این شهرستان قطب گردشگری و سرمایه‌ گذاری استان بوده که می ‌تواند نقش موثری در توسعه‌ گردشگری داشته باشد و حدود 10 شهرستان آذربایجان شرقی و استان‌های همجوار از این شهرستان تردد می‌ کنند.
محمودی با اشاره به عملکرد مثبت استاندار سابق و حمایت های بی دریغ مجید خدابخش استاندار فعلی آذربایجان شرقی در مورد اتمام اتوبان مسیر تبریز - اهر، اضافه کرد: اتوبان 88 کیلومتری تبریز - اهر در مراحل پایانی قرار داشته و با اختصاص اعتبارات جدید به این پروژه استانی، امید است در سال 1397 افتتاح شود.

وی افزود: شهرستان اهر از معادن غنی مس و طلا برخوردار بوده و معدن مس انجرد یکی از معادن بزرگ مس اهر به حساب می آید.
فرماندار اهر با بیان اینکه دولت اهتمام جدی در بخش سرمایه و سرمایه گذاری شهرستان اهر داشته است، اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان اهر یکی از قطب‌های کشاورزی کشور محسوب می‌شود، حدود 12 هزار و 500 هکتار باغ در این شهرستان وجود دارد که یکی از پتانسیل های اقتصادی منطقه است.
محمودی یادآور شد: موزه‌ عرفان و ادب که در مقبره شیخ شهاب الدین قرار دارد، بعد از زلزله‌ ارسباران دچار آسیب هایی شده بود که در حال حاضر اداره‌ کل میراث فرهنگی به منظور ترمیم و مرمت این موزه، آثار تاریخی آن را به تبریز انتقال داده و به محض اینکه مرمت آن به اتمام برسد، آثار تاریخی به موزه انتقال داده می شود.
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز از دوم تا هفتم آبان در محل نمایشگاه های بین المللی تبریز برای بازدید عموم دایر است. همچنین نهمین نمایشگاه مطبوعات استان نیز همزمان با این نمایشگاه با شرکت رسانه های گروهی، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و مطبوعات استان در 65 غرفه دایر شده است.