مدیرکل راهداری آذربایجان شرقی: رانندگان با تجهیزات زمستانی سفر کنند

نوشته شده توسط اميد محمدي. Posted in اخبار پاییز 1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

منوچهر سلمانزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش روزهای اخیر در سطح استان مشکلی برای راه های ارتباطی استان به وجود نیاورده و تردد در آن ها در جریان است.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در 24 ساعت گذشته بیشترین بارش در سطح استان از شهرستان اهر به میزان 19.9 میلی متر گزارش شده است.
محمد اشجعی افزود: در این مدت ورزقان و هریس با صفر درجه سردترین و عجبشیر، بناب و ملکان با 17 درجه بالای صفر گرمترین شهرهای استان بود.
وی اظهار کرد: دمای هوای تبریز در گرمترین زمان 12 درجه بالای صفر و در سردترین زمان دمای آن به 4 درجه بالای صفر رسید.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی دمای فعلی تبریز را 9 درجه بالای صفر اعلام و یادآوری کرد: دمای هوای این شهر نسبت به روز گذشته در همین ساعت 2 درجه کاهش یافته است.
اشجعی ادامه داد: بررسی نقشه های همدیدی، آینده نگری و تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که هوای استان در 24 ساعت آینده نیمه ابری و در منطقه ارسباران ابری و مه آلود گاهی با وزش باد بوده و به تدریج با کاهش ابر و ناپایداری همراه خواهد بود.
آذربایجان‌شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم‌بندی‌های اقلیمی جزو مناطق نیمه‌خشک به حساب می‌آید.
آب و هوای این استان به‌ طور کلی سرد و خشک است ولی به‌ علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم‌های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تاثیر باد‌های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان‌های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه‌های قره‌داغ در شمال، رشته کوه‌های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال‌شرق استان قرار دارد.
خبرنگار: پرویز بابائی