امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

منوچهر سلمانزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش روزهای اخیر در سطح استان مشکلی برای راه های ارتباطی استان به وجود نیاورده و تردد در آن ها در جریان است.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در 24 ساعت گذشته بیشترین بارش در سطح استان از شهرستان اهر به میزان 19.9 میلی متر گزارش شده است.
محمد اشجعی افزود: در این مدت ورزقان و هریس با صفر درجه سردترین و عجبشیر، بناب و ملکان با 17 درجه بالای صفر گرمترین شهرهای استان بود.
وی اظهار کرد: دمای هوای تبریز در گرمترین زمان 12 درجه بالای صفر و در سردترین زمان دمای آن به 4 درجه بالای صفر رسید.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی دمای فعلی تبریز را 9 درجه بالای صفر اعلام و یادآوری کرد: دمای هوای این شهر نسبت به روز گذشته در همین ساعت 2 درجه کاهش یافته است.
اشجعی ادامه داد: بررسی نقشه های همدیدی، آینده نگری و تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که هوای استان در 24 ساعت آینده نیمه ابری و در منطقه ارسباران ابری و مه آلود گاهی با وزش باد بوده و به تدریج با کاهش ابر و ناپایداری همراه خواهد بود.
آذربایجان‌شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم‌بندی‌های اقلیمی جزو مناطق نیمه‌خشک به حساب می‌آید.
آب و هوای این استان به‌ طور کلی سرد و خشک است ولی به‌ علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم‌های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تاثیر باد‌های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان‌های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه‌های قره‌داغ در شمال، رشته کوه‌های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال‌شرق استان قرار دارد.
خبرنگار: پرویز بابائی