تعداد داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا در اهر به ۸۳ نفر رسید

نوشته شده توسط اميد محمدي. Posted in اخبار بهار 1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دومین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در حوزه انتخابیه اهر با نام‌نویسی ۳۳ نفر متشکل از ۲ نفر زن و ۳۱ نفر مرد پایان یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ارسباران (آرازبار) ؛ احمد نیک‌نفس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: با آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و در نخستین روز ۵۰ نفر از داوطلبان در بخش شهری و روستایی جهت شرکت در رقابت‌های انتخاباتی ثبت‌نام کردند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار نهایی در نخستین روز ۲۰ برای انتخابات روستایی و ۳۰ نفر برای شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر اهر نام‌نویسی کرده‌اند، افزود: با احتساب جمع کاندیداهایی که در روز اول و دوم ثبت‌نام کرده‌اند به ۸۳ نفر می‌رسد.

دبیر ستاد انتخابات شهرستان اهر بابیان اینکه در روز دوم ۱۳ نفر برای شهر اهر و ۲۰ نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای روستاهای اهر نام‌نویسی کرده‌اند، گفت: از مجموع داوطلبان این حوزه انتخابیه سه نفر زن و ۸۰ نفر مرد هستند.

نیک‌نفس اضافه کرد: تاکنون ۲۵ نفر از داوطلبان شورای اسلامی شهر اهر با حضور در دفاتر پیشخوان، فرآیند پیش ثبت‌نام خود ا انجام داده‌اند و ۱۸ نفر نیز جهت نام‌نویسی به فرمانداری اهر مراجعه کرده‌اند.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان اهر به داوطلبین کاندیداتوری در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا توصیه کرد برای تسریع و تسهیل در روند ثبت‌نام، پیش از مراجعه به فرمانداری، روند پیش ثبت‌نام را در دفاتر پیشخوان دولت انجام داده و پس از دریافت کد رهگیری برای نهایی کردن نام‌نویسی به فرمانداری اهر مراجعه کنند.

وی تأکید کرد: اگر داوطلبین پیش از حضور در فرمانداری، در دفاتر پیشخوان دولت پیش ثبت‌نام را انجام دهند، روند نهایی کردن ثبت‌نام در فرمانداری و بخشداری‌ها، با سهولت بیشتر و در زمان کمتری صورت می‌گیرد.

دبیر ستاد انتخابات شهرستان اهر با تأکید بر اینکه داوطلبان به جهت جلوگیری از اتلاف وقت و ازدحام توصیه می‌کنیم تا پیش ثبت‌نام را در دفاتر پیشخوان انجام دهند، خاطرنشان کرد: با توجه به ثبت‌نام ۳۳ نفر در روز دوم، امیدواریم داوطلبان انتخابات شوراها ثبت‌نام در انتخابات را به‌روزهای آینده موکول نکنند.