امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماينده مردم اهر و هريس در مجلس شوراي اسلامي، تبديل شهرستان اهر به فرمانداري ويژه را لازم و ضروري دانست.

غلامحسين مسعودي ريحان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه آذربايجان شرقي، با بيان اين مطلب، افزود: ارتقاي اين شهرستان به فرمانداري ويژه مي تواند در رفع برخي از مشکلات منطقه تاثيرگذار باشد که در اين زمينه مسوولان سياسي استان بايد زمينه اين امر را با رايزني با وزارت کشور فراهم کنند.

وي با اشاره به تاريخچه طولاني شهرستان اهر در تقسيمات کشوري، اظهارداشت: اين شهرستان همزمان با شهرهايي همچون کرج صاحب فرمانداري بوده است، اما امروز کرج در حال تبديل شدن به استان و اهر همچنان با هزاران مشکل کوچک و بزرگ دست به گريبان بوده و هيچ تبديل وضعيتي در اين منطقه رخ نداده است.

مسعودي ريحان تصريح کرد: در اين رابطه خواست مردم اهر نيز اين است که هر چه سريع تر اين شهرستان به فرمانداري ويژه ارتقا يابد تا بلکه بخشي از مشکلات اين منطقه به خصوص بحث بيکاري جوانان تحصيل کرده به نوعي رفع شود.

رييس مجمع نمايندگان آذربايجان شرقي در مجلس شوراي اسلامي گفت: به دليل عدم توزيع عادلانه ثروت و عدم توازن در توسعه ملي کار به جايي رسيده که شهرستان اهر که همزمان با کرج صاحب فرمانداري شده بود، همچون کوچه اي بن بست باقي مانده است.